historycznie

 Trochę przeszłości dziś wprowadzimy. Kozie drzewo, do którego z lubością wiązałem kozoidalne, okazało się być metasekwoją o sporej przeszłości gatunkowej. Kozy przeminęły, drzewo zostało. Ciekawe, czy przeżyje kotowate?

IMG_20170212_093617

 W sobotę dowiedziałem się, że mamy w Górowie muzeum. I to inne niż gazownictwa, o którym wiem, że podobno jest, ale nie wiem gdzie i po co. A oto i wspomniane muzeum, zlokalizowane w piwnicy na tyłach przychodni:

IMG_20170212_142823

 Sądząc po eksponatach, powinno się nazywać Muzeum Złomownictwa czy jakoś tak. Piękne miejsce dla miłośników militariów, które dominują wśród zbiorów. Znaleźliśmy tu kilka elementów z „naszego” janikowskiego czołgu, o którym już dwukrotnie na blogu wspominałem:

IMG_20170212_143838

 Przez chwilę miałem nawet ochotę na wydobycie naszego prywatnego czołgu, ale wizja zniszczeń jakie by przy tym powstały skutecznie mnie zniechęciła.

Po nietypowym, niedzielnym obiedzie udaliśmy się z wizytą towarzyską do Polańskiego. Jego koniowate mają się dobrze, co sygnalizują brakiem zainteresowania odwiedzającymi:

IMG_20170212_160929

 Nawet Jazon, historia mojego gumna, nie wykazał większego niż minimalne zainteresowania:

IMG_20170212_160733W sumie to ja mu się nawet nie dziwię. Zaszły zmiany i nie ma co przejmować się przeszłością. I niech tak zostanie…

7 myśli na temat “historycznie

  1. Kozoidalne..koloidalne..super zabawa językiem, podziw dla inwencji!! A Jazon-to imię chyba pan mu nadał w ramach agro-argonautyki?:-))Pozdrawiam!!!

    Polubienie

  2. Przesyłam walentynkę;-)) autorowi tak interesującego bloga,chociaż osobiście raczej walę tynki:-),za późno na miłość, za wcześnie na nienawiść….

    Polubienie

  3. Pan tu na swoich blogach taki męski temperament nam prezentuje, ze tylko Kupała wchodzi w grę:-) . Też nie uznaję tego kiczowatego ,nienaszego święta, wole stare powiedzenie: cyk Walenty ,na bok sentymenty, cha,cha,cha.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s