kwadratura gumna

Pracowity dzień dziś był. Z rzeczy ważnych nie zrobiłem nic i coraz większe opóźnienie łapię. Ale cóż, jest wojna, są straty.

Za to rozebrałem stare ogrodzenie na końskim. Mało tego zapakowałem je na Sprintera, przywiozłem na gumno i ułożyłem w traktorowni. Mało wyraźny, ale zawsze dowód:

IMG_20170309_171844

Większość to opałówka rozpałkowa, ale może co nieco da się odzyskać.

A potem w ramach przygotowań do wiosny kolejne równanie gumna. Najpierw wałem, co bardziej przypominało rujnowanie, a potem… quadem:) Takie quadratowanie powierzchni:

IMG_20170309_160401

Też marnie widać, ale efekt jest. Powalający. Biada jednak frajerowi, który spróbuje przejść środkiem gumna. Przynajmniej na razie…

W przypływie natchnienia stworzyłem też kładkę zwodzoną, co by młodzież szkolna nie musiała co rano foliaków obuwać:

IMG_20170309_163910

W sumie to nie ma się co dziwić. Takie błoto jest wszędzie, bo i taki rok się trafił. I tylko ja z tym walczę, reszta wsiurów bierze na przetrzymanie. Może mają rację, a na pewno są zdrowsi. Psychicznie. Bo to jest Natangia – Kraina spływających błot…

 

9 myśli na temat “kwadratura gumna

 1. Gospodarz nareszcie coś napisał, rozumiemy ten brak czasu dla wirtualu, real błotny zwycięża. Podziwiamy permanentnie tę walkę z kontekstem, na szczęście wiosna jest jak młodość- nawet gdy chwilowo jest błoto, człowiek ma nadzieję, że będzie i złoto, że po dniach pochmurnych nadejdą przeważnie dni pogodne. Na jesień i na starość niestety odwrotnie:-((,jeden pogodny dzień nie gwarantuje, że dalsze będą miłe ,raczej deszczowe , a potem już tylko mroźne…..aż do zesztywnienia:-)).Pozdrawiam i suchego gumna wkrótce!!

  Polubienie

 2. Gospodarz sporo czasu spędza w wirtualu, zajmując się rzeczami nieprzystojnymi;) A propos walk błotnych to i Sąsiedzi nasi szanowni walkę prowadzą – wszak wsiurami nie są. Tu można zobaczyć: http://www.facebook.com/fraglesi/posts/10210117127743876?pnref=story A i żeby nie było, że to kryptoreklama, to zupełnie jawnie polecam Ich książkę „Dom pod bocianem”. W księgarni tego nie dostaniecie, tylko bezpośrednio u Twórców -> http://www.facebook.com/fraglesi/posts/10210172915658539?pnref=story

  Polubienie

 3. Aj tam walka. Nadrabianie zaległości to wszak. Bo ciągi ludzkie można zrobić czym przykład kładki. Na gumno nie wpuszczać czterokołowców. Utwardzić ciągi piesze, choćby takimi kładkami. Ja tam nie rozumiem tego upodobania do paprania się w błocku. No może gdyby kto płacił?!

  Polubienie

 4. He he! Zouza będę! Począć na kładkę p/błocią dopaczyłam się tradycyjnego polskiego boordelu podwórkowego zaiste zabawne. Tyradycyja

  Polubienie

 5. Gdybym moim jedynym zmartwieniem była doniczka na parapecie i wycieraczka przed drzwiami, to też miałbym mnóstwo czasu na krytykę i dobre rady;) Pytanie, czy sprawiałoby mi to satysfakcję?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s