U-522

Brzmi jak nazwa U-boot’a. Ale jak okręt nie wygląda. Wygląda za to… dobrze:) Choć na zdjęciach tego nie widać, bo jest ciemno i telefon już mówiłem jaki. No dobra, do rzeczy. Wygląda tak:

IMG_20170317_1347361

W papierach ma, że nazywa się U, ma 16 miesięcy i jest Herefordem. Brzmi to prawie jak Henry Ford, więc niech mu będzie Heniek. Tym bardziej, ze ma zająć się taśmową produkcją gelaufenów. A, no i jak przyjechał to ważył 522kg:)

12 myśli na temat “U-522

 1. Czyli na corridzie to ściema? Byk reaguje tyko na ruch? Podziwiam Gospodarza słowotwórstwo,, dodaje to temu blogowi uroku:-)) lecz proszę o wyjaśnienie etymologii i znaczenia słowa gelaufen?:–)) Z niemieckiego kojarzy mi się z bieganiem- chodzi o cielaki, tak mniemam. No bo cóż innego byk może produkować:-)))

  Polubienie

 2. Gelaufen to cielak od narodzenia do początków dziamdziania pasz innych niż biała śmierć. Bo ajne klajne cielątko po polu gelałfen. Kiedyś już o tym było na blogu.

  Polubienie

 3. Gospodarz to powoli jak Zamenhoff, nowy rolniczy język utworzy, te gelaufeny bardzo mi się podobają, sorry jakoś czytając blog od tyłu tego nie zauważyłam. Dobrego tygodnia,roboty na wiosnę huk, zapewne:-))

  Polubienie

 4. Tota12…- bo tego bloga należy czytać od początku by mieć ciągłość i znać właściwe słownictwo. Życie Patryka dzięki niemu na „kartach” bloga jest soczyste. Zdjęcia świetnie to uzupełniają. Szczególni te w slipach 😀 niby nic a oko cieszy 😀 😀 😀

  Polubienie

 5. Tota,tyż piknie:-)),dziękuję, zaraziłąś się słowotrwórstwem od naszego Gospodarza. Ale o jego slipach nie pisz bo Cię jego ,bliżej nam nieznana Pani Aś zablokuje!! I słusznie!!

  Polubienie

 6. Oj tam, oj tam 😉 prze a widzi co w blogu 🙂 a wokabularz zasobny mam w zależności od samopoczucia. Namawiam gospodarza blogu coby go wydał w formie książkowej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s