Wiosnać

 Mać. Przyjszła i błota narobiła. A niech tam. Ważne, że i drugi objaw się wykrokusił:

IMG_20170322_091544

Zwierzakom też na dekiel wali. Mało im szwendania się po gumie i włażenia pod nogi, to jeszcze na przystanek potrafią z Najmłodszą przyleźć i urozmaicać brudnymi łapami czas oczekiwania na autobus:

IMG_20170323_064849

Na szczęście znaczna część ekipy jest lepiej wychowana i grzecznie oczekuje na wyszynk przed domem:

IMG_20170323_075641

Prace polowe rozpoczęte. Najsamprzód u Sąsiadów, którzy błąd życiowy popełniwszy w ugór wieloletni się wpakowali i radości osadniczej doznają. Z mojej perspektywy nieuzasadnionej, ale co im będę ułudę szczęśliwości odbierał. Miast tego tworzę im lokalny Sosnowiec:

IMG_20170323_111445

Ma być lawendowy czy cuś, a co będzie to na blogu u Graszkowskiej zobaczyta. A dlaczego Sosnowiec? No bo i sosenki jakoweś w miedzy rosną, a i cały czas podczas oratorium chodziło mi po głowie pytanie: gdybyś miał do wyboru: pokój na świecie lub zaorać Sosnowiec, to jaki traktor byś wybrał?:D

No to dziś pojadę tam z zastawą stołową, talerzówką znaczy. A tera kawa i piec.

6 myśli na temat “Wiosnać

  1. Najpierw polubiłam Ciebie za poczucie humoru i niesamowite podejście do życia, dzisiaj dołożę jeszcze chęć pomocy miastowym.Idealny człowiek 🙂 Bez Was byłabym w czarnej du..ie Dziękuję

    Polubienie

  2. Gospodarzu aż się popłakałam ze śmiechu-oratorium:-)))))))))))) i co by kompozytor na to powiedział? Sosnowiec, zastawa stołowa – no faktycznie wokabularz czas tworzyć, podziwiam! Dużo sił w pracach wiosennych!! Kto, tak jak ja ,jest ze wsi lub jest na wsi ten wie, co to wiosna!! Już o Córeczce i kotach nie wspomnę, miłe konteksty, widać, ze miłość panuje!!

    Polubienie

  3. G – Oj ta oj ta, od razu idealny. Zwykły wieśniak z wyboru, którego za jakiś czas pewnie będziesz nazywać g…ch…;) T1250 – dzięki za kartkę:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s